x
İade ve Geri Gönderim İşlemleri
 • İade koşulları nelerdir, nasıl iade gönderebilirim ?

  Herbirivar.com'dan satın aldığınız ürün veya ürünleri, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde "Hesabım>Siparişlerim" bölümünden ön iade talebi oluşturmanız gerekmektedir. Ön talep oluşturmadan geri gönderilen iadeler depo tarafından kabul edilmemektedir. İade koşulları dahilinde iade edebilirsiniz. Eğer ürün iade koşullarını karşılamıyorsa ürün adresinize geri gönderilebilir.

  Ürün aşağıda belirtilen "iade depo adresi"ne iletildikten sonra sonra incelenecek ve uygun bulunması durumunda iadesi onaylanacak.

  Ürünün iade koşulları nelerdir?

  Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemişolması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CDv si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.

  İade Ürünün kargoda hasar görmemesi için kargonun size ulaştığı gibi ürün kutusunu ayrı bir kolide muhafaza ederek gönderim sağlayınız. Önemsiz görülerek iade gönderilen kargoların hasar alması durumunda kargonuz Depo birimi tarafından kabul edilmez. Muhafaza etmenize rağmen kargo hasar aldı ise Depo birimimiz tarafından hasar tespit tutanağı tutulur.

  İade Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler şunlardır:

  Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler,
  Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,
  Gazete, dergi gibi süreli yayınlar,
  Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
  Basılı ürünler (kitap, vb.),
  Cayma hakkının sadece belli koşullarda geçerli olduğu ürünler şunlardır:
  Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Aksi halde iade alınamamaktadır:

  Her türlü yazılım ve programlar - DVD, VCD, CD ve kasetler •
  Montajı yapılan ve soketleri zarar görmüş Oto Teyp grubu,
  Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (Toner, kartuş, şerit vb.) 
  Telefon kontör siparişleri 
  Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir.
  Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olanlardan iadesi ve sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (iç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık vb.) ürünler iade alınmaz.

  Ram, Harddisk, Havya (lehim makinası ), Test ve ölçüm cihazları, Bilgisayar, Tablet, Telefon, Yazılım, Akü, Pil, Şerit Led ürünlerinde mühür çıkarılıp ambalajı açıldıktan sonra iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir. 

  "İade Depo Adresi"

  Yeni Mah. Karasu Yolu Üzeri No.2 Erenler / SAKARYA

  850 304 5001

 • 14 günlük iade sürem doldu, ürünümü iade edebilir miyim?

  Herbirivar, mesafeli satış yönetmeliğine göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde ürün bedellerini ödemek ile yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

 • İade Ürünü Hangi Kargo Firması ile göndereceğim ?

  İade ürünü, ürünün hasar görmemiş orjinal ambalajı ile hasar görmemesi için muhafazalı şekilde Sürat kargo firmasına teslim ederek iade gönderebilirsiniz. İade gönderim yaparken Kargo bedeli Ödemeyiniz. Kargoyu Ücret Alıcıya aittir olarak gönderiniz.

  İade Sürat Cari kodu : 1277469354

 • İade Kargo Adresi neresi ?

  İade Kargo adresinizi aşağıda belirttiğim Depo adresine göndermeniz gerekmektedir.

  ENEROM ELEKTRİK ELEKTRONİK A.Ş.

  Yeni mh. Karasu cd. No. 2 ERENLER / SAKARYA

  850 304 5001

 • İade Kodu nedir ?

  iade işlemlerinde iade kodu belirtilmemektedir. Fakat kargo personeli iade konu özellikle isterse "6006YY" UPS kargo cari kodumuzu belirtebilirsiniz.

 • İadelerde Ücret ne zaman geri gönderilir ?

  İade ürününüz depomuza ulaştıktan 2 iş günü içinde faturanız iptal edilerek, ödemeniz ödeme yaptığınız bankanıza geri gönderilmektedir. Banka kartınıza 4-7 gün içinde iade etmektedir.

  Siparişle birlikte ödemesini yaptıysanız kargo ücreti de para iadesiyle birlikte yatırılır.

 • Hediye çekim iade edilir mi?

  Herbirivar, mesafeli satış yönetmeliğine göre hediye çeki iadesi kabul edilmemektedir.

Kargo Takip
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.